Galeria moich zdjęć podwodnych

Popularne jest publikowanie swoich zdjęć w Internecie. Przez długi czas nie mogłem niestety podobnie postąpić z moimi zdjęciami podwodnymi, a to z powodu niskiego odsetka udanych zdjęć, co wynika ogólnie z trudności technicznych fotografii podwodnej, a z mojego nieudacznictwa w szczególności. Po kilkunastu miesiącach ciężkich zmagań udało mi się jednak dorobić tych kilku zdjęć, które mogły być zaprezentowane poniżej ze względu na ich wystarczającą jakość lub z innych powodów...

Zacząłem od fotografowania aparatem Sea & Sea Motor Marine MX-10 z lampą YS-40. Fotografowałem na filmach o czułości na ogół 400 ASA - początkowo były to negatywy (Kodak Gold, Fuji Superia), a wkrótce przerzuciłem się na przezrocza (Kodak Elitechrome 200, Fuji Provia 400).

W końcu dojrzałem do przesiadki i zmieniłem swój aparat na zestaw Sea & Sea Motor Marine II-EX z lampą YS-60 i nasadką szerokokątną 16 mm. Miałem też krótki romans z najsłynniejszym filmem fotografów podwodnych i nie tylko - Velvią 50, ale po kilku rolkach wróciłem jednak do starej dobrej Provii 400.

Zdjęcia z Polski
Zdjęcia z Egiptu
Zdjęcia z Elby
Szewc bez butów chodzi...

Następnie nadeszła era fotografii cyfrowej i zawitał do mnie aparat Olympus C-5050Z w obudowie Ikelite z lampą błyskową Ikelite DS-125 i konwerterem szerokokątnym Inon UWL-100 (z dome portem). Nie sprzęt jednak ważny, lecz zdjęcia. Oto one:


Najlepsze zdjęcia 2005 r

Najlepsze zdjęcia 2006 r


Strona powstała: 13 września 2001 Ostatnie zmiany: 31 lipca 2010